Харчування в ЗДО

НОВЕ МЕНЮ У ЗАКЛАДАХ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ НІЖИНА

Відповідно до Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.03.2021 № 305 відбулися зміни в організації харчування в закладах дошкільної освіти.

Чотиритижневі зимові меню підписані директорами закладів дошкільної освіти та погоджені Ніжинським міськрайонним управлінням Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області.

З урахуванням нових норм вихід готових страв збільшено від 200 до 300 грамів в день. Полуденок замінено вечерею.

Зміни у харчуванні здобувачів дошкільної освіти

• збільшено кількість споживання: фруктів, овочів, м’яса, риби, молока та кисломолочних продуктів, м’яса риби, круп та бобових;
  • обмежено кількість споживання: солі та цукру, жирів рослинного та тваринного походження;
  • зменшено кількість споживання: хлібобулочних виробів та картоплі;
  • виключено: ковбасні вироби, рибні, м’ясні та плодоовочеві консерви, кондитерські вироби.

Плата за харчування

Встановлена  плата для батьків в розмірі 60% від вартості харчування дитини на день, яка визначається за середнім щоквартальним показником.

Так, за ІV квартал 2021 р. батьківська плата за харчування у групах для дітей віком від трьох до шести (семи) років становила – 23,10 грн., а групах для дітей віком від одного до трьох років – 16,10 грн.

З 1 січня 2022 року обрахування вартості плати за харчування буде здійснюватися з урахуванням вікових груп: від 4 до 6 (7) років та від 1 до 4